„Kvůli navýšení kapacity oboru Informační technologie ze 130 na 180 žáků je na Obchodní akademii Kroměříž nutné vytvořit pro tyto studenty moderní a kvalitní zázemí. Proto budou stavebně upraveny stávající učebny ve třetím nadzemním podlaží budovy, které jsou v nevyhovujícím stavu a jsou minimálně využívány. Vybaveny budou novým nábytkem a výpočetní technikou. Všechny nové prostory budou bezbariérově přístupné,“ informovala radní Zlínského kraje pro školství Zuzana Fišerová.

„Celkové předpokládané náklady přesáhnou dvanáct milionů korun, z toho více než deset milionů pokryje dotace, kterou se nám podařilo získat z fondů EU a státního rozpočtu,“ doplnil radní Zlínského kraje pro investice Zbyněk Fojtíček.

Na zlínské „zdravce“ zmodernizují sportovní hřiště

Větší investice se letos dočká také Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Zlín. Na místě současného sportovního hřiště s betonovým a asfaltobetonovým povrchem vznikne nový víceúčelový sportovní areál s umělým povrchem. Vybaven bude běžeckou dráhou s vodopropustným odpruženým tartanem, víceúčelovým tartanovým hřištěm pro tenis, volejbal, nohejbal, malou kopanou, florbal a basketbal. Budou zde i dráha a pískové plochy pro skok do dálky a vrh koulí. Celkové náklady akce dosáhnou 14,6 milionu korun.

Investovat se bude i jinde

Radní schválili i další investice na krajem zřizovaných školách. Gymnázium a Jazyková škola Zlín a Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm plánují stavební úpravy šaten, Střední odbornou školu Josefa Sousedíka Vsetín čeká rekonstrukce střechy, Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem opraví střechu na objektu školní jídelny a domova mládeže a Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť chystá opravu sociálního zařízení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Floria Jaro na Výstavišti Kroměříž
Floria Jaro na Výstavišti Kroměříž, duben 2024. | Video: Dominik Pohludka