Podle tamního místostarosty Richarda Šišky bude Místní akční skupina sdružením veřejné správy, soukromých podnikatelských subjektů, neziskových organizací a také občanů za účelem rozvoje venkovských regionů.

„Pro nás to znamená do budoucna přínos, protože bychom mohli získávat prostředky z fondů ministerstva životního prostředí, na které jsme zatím jako obec se dvěma tisícovkami obyvatel nemohli dosáhnout," podotkl Šiška.

Dodal, že v okolí existuje více podobných akčních skupin.

„My jsme si založili vlastní na platformě mikroregionu Jižní Haná, kam spadá Chropyně, Hulín, Tlumačov a Kvasice, navíc se k nám ještě přidaly Skaštice, abychom byli kompaktním územím," vysvětlil kvasický místostarosta.

Zastupitelé podle něj odsouhlasili zakladatelskou smlouvu. „Když se stihneme zaregistrovat do konce září, pak by do konce října měla být vypsaná výzva na financování rozběhu Místních akčních skupin, tedy prostředků na administrativu a podobně. Ale samotné plánovací období, pro které to všechno děláme, se vztahuje až na léta 2014 až 2020," upozornil Šiška.(jap)

JANA PŘIKRYLOVÁ