Akce bude pokračovat ohňostrojem, po přivítání vánoc na náměstí se mohou lidé přijít dále bavit do Kulturního klubu Hulín. Od dvaceti hodin začne vystoupení kapel Blindfold z Kroměříže, Wražedné emauzy z Hulína a brněnské seskupení Sold My Soul.

Mezi školou a kostelem sv. Floriana v Pravčicích rozsvítí strom také dnes v sedmnáct hodin. Součástí bude také vystoupení dětí a žáků pravčické školy.

„Rozsvěcujeme stromeček a dvacátého prosince se uskuteční adventní koncert. Vánoční atmosféra bude v plném proudu," láká tamní starosta Jaroslav Šašek.

Šestý vánoční jarmark se dnes uskuteční v Chomýži. Zahraje cimbálovka, přijede Mikuláš a ve čtvrt na pět se rozsvítí vánoční strom i tam, akci také zpestří ohňostroj.

Stánky s vánoční tématikou obsadí v dnešní první prosincový den také holešovské náměstí Dr. Edvarda Beneše. Od desíti hodin tam začne kulturní program, v sedmnáct hodin pak tamní starosta Pavel Svoboda rozsvítí strom.

Obecní úřad Loukov pořádá dnes od sedmnácti hodin Adventní koncert v kostele sv. Václava, poté se rozsvítí vánoční strom před tamní základní školou. Vystoupí žáci základní školy, trubači i loukovský schol.

Bohatý program dnes slibují také pořadatelé v Chropyni. V areálu zámeckého parku se strom rozsvítí v sedmnáct hodin. Stejné datum si vybral také kulturní výbor v Rusavě. Akce se bude konat od patnácti hodin, součástí je mikulášská nadílka, vánoční troubení a živý betlém. „Máme přihlášeno kolem dvaceti prodejců. Letos se jedná už o sedmý ročník," řekl tamní starosta Bohumil Škarpich.

V Mrlínku se světélka na stromě rozsvítí v neděli. Čas adventu zahájí zítra v sedmnáct hodin také ve Střílkách. Vystoupí děti ze základní a mateřské školy a atmosféru doladí koledy. Vánoční strom nebude chybět ani tam .

Jarmark, tvořivé dílny pro děti, kulturní vystoupení a samozřejmě rozsvěcení stromu, to všechno se pak uskuteční v neděli ve Zborovicích, o týden později se rozsvítí vánoční strom také v Bystřici pod Hostýnem.

„V pátek přijede Mikuláš se svatou družinou a s nadílkou na náměstí a tradičně pan starosta rozsvítí vánoční strom," řekla bystřická mluvčí Barbora Janečková. Osmého prosince se pak dočkají v Morkovicích: i tam přijede Mik