Stavba kruhového objezdu, která by podle mnohých odborníků mohla být řešením, je ale přesto stále v nedohlednu. Definitivní stanovisko k tomu, zda se bude rondel vůbec skutečně stavět, má padnout do konce letošního roku.

V současné době je vydáno pravomocné územní rozhodnutí, ohledně výstavby však mezitím podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) stále probíhají jednání.

„Předpokládáme, že v letošním roce se rozhodne, zda se bude pokračovat nebo se okružní křižovatka nepostaví. Finanční náročnost projektu odhadujeme do deseti milionů korun," informovala minulý týden mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Křižovatka vykazovala velkou nehodovost zejména v prvních třech letech, poté, co se v místě změnila přednost kvůli napojení na sjezd z nového úseku dálnice D1 .

Od října 2008 až do minulého pátku došlo v místě celkem k padesáti evidovaným nehodám, podle kroměřížské policejní mluvčí Simony Kyšnerová však může být počet havárií reálně ještě o něco vyšší.

„Drobné srážky totiž mnohdy řeší řidiči bez účasti policie. Při námi evidovaných dopravních nehodách ale i tak došlo k celkem osmapadesáti zraněním různého rozsahu," podotkla policejní mluvčí. Výstavbu kruhového objezdu podporuje nejen policie, která k věci podává doporučující stanovisko, ale také bezměrovská radnice. Podle tamního starosty Josefa Večerky si ovšem hlavně místní už na změnu přednosti přeci jen zvykli a je tedy možné, že právě proto výstavba rondelu vázne.

„Naposled jsme se vyjadřovali k projektové dokumentaci, ale od té doby nás nikdo nekontaktoval. Údajně je stavba odložena kvůli finanční náročnosti a poněkud paradoxně právě kvůli poklesu dopravních nehod," uzavřel starosta.