„Někteří zaměstnanci i uživatelé sociálních služeb již onemocněním covid-19 prošli. I přesto a mnohdy také právě proto, že s nepříjemnou a nebezpečnou nemocí mají osobní zkušenost, se nechali proti ní naočkovat. A my jsme rádi, že jsme jim tuto možnost mohli nabídnout. Jde nám o ochranu zdraví a životů nejohroženějších spoluobčanů a těch, kteří o ně pečují,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

První kolo očkování bylo zahájeno ve čtvrtek 21. ledna v Domově pro seniory U Kašny. Naopak jako poslední přišel na řadu dům pro seniory U Moravy.

„O očkování proti koronaviru projevilo zájem 185 našich pracovníků, což je 37 procent, a 333 klientů pobytových služeb, tedy zhruba dvě třetiny,“ upřesnila ředitelka SSKM Dagmar Klučková.

Důvodem, proč někteří očkování odmítají, je podle ní většinou fakt, že covid-19 nedávno měli a jejich praktický lékař jim ho prozatím nedoporučil. Koronavirem se v sociálních službách nakazilo již přes 30 procent pracovníků.

Očkování zajišťují očkovací týmy z Kroměřížské nemocnice přímo v jednotlivých zařízeních. „Spolupráce s nimi je naprosto perfektní a ráda bych jim poděkovala za vstřícnost, profesionálnost a operativnost,“ dodala Klučková.

Hulín pomáhá s osvětou kolem očkování  

Jak se přihlásit na očkování proti onemocnění COVID-19. Návod pro seniory, jak postupovat. Nebo třeba schéma průběhu očkování. Město Hulín zveřejnilo praktické informace k tomuto tématu, zájemci je naleznou na internetovém odkaze, zveřejnit je chce také prostřednictvím svého zpravodaje Hulíňan.

„Očkování je velké téma a lidé se ptají na celou řadu věcí. Odpovědi na ty nejpodstatnější otázky lze nalézt v informačních letácích, které máme aktuálně umístěné na webových stránkách města. Jsme samozřejmě připraveni odpovídat i na individuální dotazy a zájemcům maximálně poradit,“ prohlásila Barbara Tučková, sociální pracovnice hulínské radnice.

Letáky zpracovalo Ministerstvo zdravotnictví ČR. Další informace k registraci k očkování a rezervaci termínů za pomoci centrálního rezervačního systému.