K rychlejšímu zotavení pomůže jak profesionální přístup zdravotnického personálu, tak možnost co nejvíce přiblížit tamní podmínky domácímu prostředí. Nemocnice mívají pro pacienty zřízené nadstandardní pokoje. Zpravidla za příplatek. Výjimkou není ani Kroměřížská nemocnice, a.s.

Mluvčí Kroměřížské nemocnice, a.s. Egon Havrlant však upozorňuje, že ne všechna oddělení disponují nadstandardním pokojem.

„Na všech lůžkových jednotkách nám prostorové možnosti nedovolují zřídit tento typ pokoje,“ říká Havrlant.

K dispozice jsou tedy na interním oddělení, dále na chirurgickém, neurologickém, ortopedickém, urologickém, na gynekologii a na oddělení šestinedělí a také na oddělení ošetřovatelské péče. Zájem o nadstandardní pokoje je přitom velký.

„V podstatě jsou neustále využívané. A to na všech odděleních, kde je mají pacienti k dispozici,“ potvrzuje Egon Havrlant.

Lidé jsou si za lepší podmínky při pobytu v nemocnici zaplatit 500 korun za den hospitalizace. Výjimkou je oddělení ošetřovatelské péče, zde je poplatek 300 korun za den.

Podle slov Havrlanta se personál snaží pacientům vyjít vstříc, když je nadstandardní pokoj na oddělení obsazený či zcela chybí. Například tím, že jej na pokoji nechají samotného.

„Samozřejmě musíme brát v potaz aktuální zaplněnost lůžek na daném oddělení,“ doplňuje Havrlant.