Zařízení vedla od dubna až donedávna Daniela Hebnarová. Ta však v komunálních volbách byla zvolena starostkou města. Funkce ředitelky kulturáku se proto vzdala, poté ji z ní odvolali také radní.

„Tento týden se uskutečnilo první jednání výběrové komise, která konstatovala, že všech deset uchazečů splňuje stanovené podmínky. Všichni budou pozváni k ústnímu výběrovému řízení, které se uskuteční příští týden,“ informoval v úterý Deník mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Do výběrového řízení se podle starostky Kroměříže Daniely Hebnarové přihlásili zájemci z celého Zlínského kraje. „Žádosti zaslaly i významné osobnosti nadregionálního významu. Všichni uchazeči, jejichž věk je od zhruba třiceti až po téměř seniorská léta, mají blízko ke kultuře,“ podotkla Hebnarová. Každý žadatel se podle ní musel popasovat se zpracováním vize o Domě kultury.

„Jednalo se o to, jak si představují organizaci zařízení pod jejich vedením. Písemná forma je ale jedna věc, osobní kontakt druhá. V tomto okamžiku se připravujeme na setkání se všemi, kteří se přihlásili,“ podotkla Hebnarová.

Nového ředitele by kroměřížský Dům kultury mohl mít oficiálně už od prvního ledna. „Vše závisí na současném zaměstnání vybraného uchazeče. Bude-li opravdu dobrý, klidně počkáme, až mu vyprší lhůta pro odchod z jeho dosavadního pracovního místa,“ dodala starostka.

Jedním z těch, kteří zvažovali přihlásit se do výběrového řízení, byl také někdejší místostarosta Kroměříže Petr Sedláček.

„Nakonec jsem se ale nepřihlásil. Sice jsem to zvažoval, stejně jako jiné možné pracovní příležitosti, nakonec ale nastupuji od ledna do Kroměřížských technických služeb,“ prozradil Deníku Sedláček.