„Ochutnala jsem jehněčí chilli burger, byl trochu pikantnější, ale výborný," pochvalovala si například Lucie Lesáková, která do Hulína dorazila s partou přátel z Kroměříže.

Mladé jehněčí, okurkovou rájtu, jalapeňo dip, kroužky chilli papričky a lístky mladého špenátu v bulce si nenechal ujít ani Tomáš Surýnek. Ostrý jehněčí hamburger byl podle jeho slov výtečný.

„Byl ostřejší ale výborný, chutnal mi. S hamburgery z McDonald´s se nedá srovnávat," podotkl mladík.

V nabídce však návštěvníci našli i klasický hamburger se slaninou a sýrem. Kdo měl zájem, mohl ochutnat také burger se smaženými cibulovými kroužky, zeleninový hamburger nebo s bylinkovým máslem a modrým sýrem.

Všechny připravované kusy byly vyráběny podle organizátorů z masa steakových plemen nejvyšší kvality s červstou na grilu opečenou houskou. Ke každé porci nechyběly hranolky a avokádová majonéza.

Kulinářská akce navázala na podobnou z loňského léta, která se setkala s velkým zájmem. Organizátoři se proto rozhodli ji zopakovat i letos.

„Akce se vydařila. Celkem se prodalo asi pět set hamburgerů," pochvaloval si za organizátory akce Karel Souček.

Největší zájem byl podle něj o klasiku. Návštěvníci však zkoušeli i texaský BBQ hamburger se smaženými cibulovými kroužky nebo pálivý jehněčí.

„Jehněčího jsme však měli jen omezený počet. Je to speciální hamurger, lepší je si předem objednat," upozornil Souček. V sobotu si návštěvníci kromě jídla užili také filmový festival, který se konal souběžně s akcí.

„Sál byl plný. Lidé tak si kromě jídla užili i trochu kultury," dodal Souček.

Oblíbenou hamburgrárnu by do budoucna organizátoři rádi zopakovali. „Je to náročná akce, která vyžaduje měsíční přípravu. Celý víkend je pak dost náročný. Uvidíme kdy, ale akci rádi zopakujeme," uzavřel Karel Souček.