Řeč je o motokrosovém areálu v kroměřížské místní části Těšnovice. Svůj smysl ztratil v červnu loňského roku, kdy se radnice rozhodla neprodloužit motorkářům smlouvu o pronájmu.

Bývalé sportoviště by ale mohlo konečně najít nové využití: na radnici se totiž před několika týdny obrátil vážný zájemce.

„Ozval se nám pan Jakub Juračka z Trojáku s návrhem, že by tam lyžařský klub chtěl vybudovat umělý svah. Tím ale jednání skončilo, nadále se už neozval,“ informoval starosta Kroměříže Miloš Malý.

Představa, že by areál opět našel sportovní využití, se mu i přesto zamlouvá.

„Pokud plán opravdu jednou zrealizuje, budeme rádi, jinak bychom pozemky nechali zatravnit, vysadili bychom tam stromy a občas posekali trávu,“ doplnil s úsměvem Malý.

Zájem Jakuba Juračky, jednatele Klubu lyžařů Kroměříž, který zároveň provozuje i Ski areál na Trojáku, prý stále trvá. Nicméně plán v nejbližších měsících zrealizovat nechce.

„Místo je pro vybudování umělého svahu vhodné, ale teď se do toho pouštět nechceme. Vrátíme se k záměru opět až po podzimních komunálních volbách. Nynější zastupitelé by nám stavbu třeba sice povolili, noví radní by nám ji pak mohli zase zatrhnout,“ vysvětlil Juračka.

Problém podle něj spočívá také v penězích. „Hmota na povrch je drahá, rádi bychom proto nalezli nějakého vhodného partnera,“ dodal jednatel.

Bývalý motokrosový areál se rozkládá na celých dvanácti hektarech, svah by měl vzniknout jen v jeho části.

„Sjezdovka však musí být dlouhá alespoň tři sta padesát metrů,“ dodal za lyžaře Juračka. Jedním z nejvýznamnějších důvodů pro ukončení činnosti motokrosového areálu v Těšnovicích byly neustálé stížnosti od tamních občanů.

„Vznik svahu bude určitě lepší, lyžaři nebudou dělat hluk či vířit prach, takže proti tomuto nic mít nemůžeme, spíše naopak. Mě osobně těší fakt, že sportoviště zůstane svým způsobem nadále využité,“ pochvalovala si ve čtvrtek předsedkyně osadního výboru Těšnovice Zdeňka Dočkalová.

Získat areál zpět do své péče se motorkáři po ukončení smlouvy už nesnažili.

„By to by to zbytečné, jednání by neměla žádnou cenu. Koneckonců jsme si už našli náhradní prostor. Cvičiště máme nyní v Mořicích v místě bývalého pole,“ vyjádřil se ve čtvrtek pro Deník dřívější provozovatel těšnovického motokrosového areálu Vladimír Procházka.