.Informoval o tom krajský radní za zdravotnictví Bronislav Fuksa. Uherskobrodští záchranáři přitom nové zázemí nutně potřebují.
V současných pronajatých prostorách totiž nemají garáže, sanitky tak musejí parkovat venku. Problémy jsou i s uchováním kvality zdravotnického materiálu.

Pozemek o rozloze asi 450 metrů čtverečních za čtvrt milionu korun měl kraj od radnice získat bezplatně. Nyní podle Fuksy zřejmě bude vytipován pozemek nový.

„Lidé mají obavy ze zvýšené prašnosti, hlučnosti a z nadměrného dopravního provozu,“ vyjmenoval starosta Uherského Brodu Ladislav Kryštof.
Podle Fuksy se lidem nelíbí ani navržená třípatrová stavba, která by prý bránila ve výhledu. „Problémem je i finanční stránka věci,“ upozornil krajský radní pro oblast zdravotnictví. Investice si totiž vyžádá dvacet milionů korun.

Letos v září se ale kraj pustil do výstavby krajského střediska záchranky u areálu Baťovy nemocnice ve Zlíně, která přijde na více než 80 milionů korun.

V budoucnu by všechna výjezdová stanoviště záchranné služby měla mít vlastní prostory, nové chce kraj vybudovat i ve Valašském Meziříčí a Bystřici pod Hostýnem.