„Ve směru od Brna bude totiž už od pondělí doprava svedena na konci dálnice vpravo až za silniční nadjezd. Problematickým místem zřejmě bude následující křížení přejezdu z dálnice se silnicí Kroměříž – Skaštice, a to zejména kvůli přednosti v jízdě při odbočování vlevo na Kroměříž,“ vysvětil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Tato situace podle něj potrvá až do pátku, kdy bude ve třináct hodin slavnostně otevřen nový úsek dálnice z Kroměříže do Hulína.„Do dvou hodin pak bude celý úsek i s napojením v Kroměříži zprovozněn. Na situaci bude během týdne dohlížet dopravní policie,“ doplnil Zrna.

Mnozí se ale komplikované dopravy neobávají, spíše už netrpělivě vyhlížejí dlouho očekávané zprovoznění dálnice.„Problémy nečekáme a doufejme, že opravdu ani nepřijdou. Otevřením dálnice si poté spíše oddechneme, nebudeme už alespoň nabírat zhruba dvacetiminutové zpoždění na Hulínsku kvůli zácpám. Časový skluz jsme však neměli pokaždé,“ konstatoval náměstek ředitele kroměřížské dopravní společnosti Krodos bus Vladimír Dostál.Ten také věří, že díky zprovoznění nového dálničního úseku ubude šoférů na už zmíněné trase.

Opačný názor ale zastává šofér Pavel Brázdil z Hulína.„Průjezd Hulínem a výjezd z města a zpět je kvůli kolonám opravdu hrozný. Příliš ale nevěřím tomu, že nově otevřený dálniční úsek pomůže zmírnit auty ucpané cesty,“ řekl Deníku pesimisticky Brázdil.