Například kroměřížská pobočka Vodafonu začala nové tarify zprostředkovávat v pondělí: a ten den byl také zájem největší. „Přišlo tolik lidí, že jsme zavírali o hodinu později, byl jsem tady na prodejně až do půl sedmé. Bylo to tak prý na všech prodejnách, navzájem jsme si posílali fotky, jaké fronty tu stojí," řekl Deníku tamní prodejce Oldřich Hlaváč.

Podle něj je zvýšený zájem nepřehlédnutelný a není se čemu divit. Podle něj Vodafone nepřišel s novými tarify dřív, protože nebyl důvod. O načasování tarifů nechtěl spekulovat ani majitel prodejny Leoš Polišenský.

„Já nejsem ve vedení společnosti Vodafone, nemohl jsem ovlivit načasování nabídky, ale zájem o ni opravdu je," dodal Polišenský.

Oproti tomu v prodejně T-mobile na kroměřížském Riegrově náměstí příliš nových zákazníků neměli. Tarify tam přitom také prodávají od pondělka.

„Pokud někdo přišel, tak to byl spíš stávající zákazník, který chtěl změnit tarif. T-mobile asi trochu zaspal, byli jsme vlastně poslední, takže asi většina zákazníků šla ke konkurenci," přiznává vedoucí prodejny Lucie Roubalíková.

Ani na její prodejně předem nevěděli, co se chystá, první zprávy přišly s nabídkou konkurence. „Oproti předchozímu neomezenému tarifu, který jsme nabízeli za tři tisíce tři sta korun, je tohle výhodnější, ale u nás se nejčastěji kupují levné tarify okolo dvou set," poznamenala Roubalíková.

Jedna ze zákaznic, Kateřina Lukášová, která si přišla požádat o změnu stávajícího tarifu, nad nabídkou právě nejásala. „Vůbec jsem na to nečekala, teď už moc nevolám. Dřív bych to uvítala, ale teď to pro mne tak zajímavé není," řekla Deníku žena.

Telefonica O2 přišla s novými tarify jako první, prodejci na kroměřížské pobočce ale odmítli podat Deníku bližší informace. Celkový přístup tak přiblížil tiskový mluvčí společnosti.

„Bedlivě jsme sledovali vývoj v cizině, takováto změna si žádá velké přípravy, jsme ale rádi, že jsme byli první, kteří takovou nabídku přinesli," popsal mluvčí Telefonica O2 Hany Farghali.

Jejich nabídka sice není nejlevnější, ale je prý nejvýhodnější. „Máme zcela jinou filozofii, jsou to opravdu neomezené služby, nehledě na počtu dat, které využijete," podotkl Farghali.

Další zlevnění už prý v nadcházejících dnech nechystají.

„Ceny, které jsme nabídli, odpovídají současným tržním podmínkám," dodal mluvčí mobilního operátora.

Jenže taková nabídka třeba právě pro Pavlu Bačuchovou z Kroměříže zajímavá není.

„Máme s manželem společný tarif i s internetem za devět stovek, kdybychom teď přešli na nový, je to pro nás dražší. Ale třeba moje sestra je svobodná a byla z toho nadšená, okamžitě chce na nový tarif přecházet," poznamenala mladá maminka.