„Záměr ale nevzdáváme. Budeme čekat, až se naskytne jiná možnost dotace,“ slibuje kroměřížský místostarosta Pavel Motyčka.
Náklady na úpravu přízemí objektu radnice odhaduje na asi padesát milionů, přičemž z evropských fondů chce město získat až 18 milionů korun.

Sociálně terapeutickou dílnu Hanáček měly v přízemí dosud nevyužité budovy zajišťovat Sociální služby města Kroměříže, součástí má být i cvičná kavárna, ve které si budou lidé s mentálním postižením pracovní i sociální dovednosti osvojovat.

Kromě kavárny se počítá také s keramickou dílnou, výrobky by se měly v plánovaném centru i přímo prodávat.

Své místo by v budově měl nalézt i EKO-klub spolku Barbořice a do budovy by se po opravě přesunulo i nízkoprahové zařízení pro děti a mládež společnosti Podané ruce sídlící nyní v Lutopecké ulici.

S budovami někdejších kasáren se Kroměříž potýká už od definitivního odchodu armády z města v roce 2005. V případě objektu na Hanáckém náměstí plánovalo město, že oprava začne napřesrok a provoz centra bude zahájen v roce 2020, už nyní je ale jasné, že se to nepodaří.

Opravou přízemí navíc rekonstrukce objektu neměla končit, v jeho dalších částech se počítá například se zřízením muzea vojenství a také se zážitkovým hostelem ve stylu kasáren.

Město se ale s ohledem na náklady, odhadované zhruba na 150 milionů korun, rozhodlo opravovat třípodlažní dům postupně. Zastánci jejího využití se obávají, aby neskončila jako dříve naproti stojící armádní budova, kterou její nový majitel zboural.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU