S tím ty nejmenší čtenáře, ale i dospělé, má seznámit nová kniha oceňované spisovatelky Markéty Pilátové s názvem „Jak bratři Baťové obouvali svět“. Zájemci mohou na vydání knížky přispět přes server Hithit.cz, kde probíhá sbírka.

„Dobrovolní přispívatelé své peníze mění za odměnu v podobě autorského výtisku knihy podepsaného spisovatelkou Pilátovou i autorem projektu Robertem Hájkem. K němu dostanou navíc i láhev tradiční sodovky Baťovky, která se vyrábí od roku 1897,“ vysvětlila Alžběta Cutáková.

Celou knihu provází kresby Ivony Knechtlové, která se proslavila ilustracemi populárních knih L. M. Montgomeryové z řady Anna ze Zeleného domu, nebo knihách o Valentýnce.

Text sepsala Markéta Pilátová, laureátka ceny Magnesia Litera a ceny Josefa Škvoreckého za román Žluté oči vedou domů a epos Má nejmilejší kniha.

Iniciátorem projektu je pak Robert Hájek, který se zasazuje o pokračování baťovské tradice. Inicioval pamětní desku a sochu J. A. Bati v Uherském Hradišti a pamětní desku na vile ve Zlíně. Je také zakladatelem nadačního fondu J. A. Bati.