Od devatenácté hodiny, sotva se na týpí na ranči snesla tma, v kolbišti se rozezněly výstřely a praskání ohně. Celou noční show zahájila skupina kovbojů se zažehnutými pochodněmi. Poté se na ranči spustila hra světel i ohňů. 

Ze show nezářily oči jen dětem.

„Přijeli jsme poprvé a jsme nadšení. Naštěstí je docela teplo, tak nám ani nevadilo, že to bylo docela dlouhé. To, co jezdci předváděli na koních, je vážně neuvěřitelné. Nejlepší byli plivači ohně a pohádkové představení, kdy kůň doslova zářil,“ řekl Marek Novotný, který se na akci přijel podívat z Kroměříže.

Na kolbišti se v průběhu večera střídala různá představení. Profesionální skupina Bellator předvedla třeba španělskou garroch – jízdu s dlouhou tyčí, jež se využívala při býčích zápasech. V ohradě ukázala svůj um i místní mládež a reprezentantka ve westernovém sportu Ika Machalíková. 

Tradiční Noční koňská show přilákala stovky lidí, kteří se zatajeným dechem pozorovali občas až kaskadérské kousky, jež účinkující předváděli na kolbišti. Své umění by klidně mohli prezentovat i v amerických westernech.

„Ta práce s ohněm je skutečně neuvěřitelná. Takové věci jsem snad viděla jen ve filmech. Opět to bylo skvělé, příště přijdeme určitě zase. Děti jsou nadšené,“ dodala Alena Kováčová, která na ranč vzala i své tři děti.

Vendula Pudelková