Už před úterní osmou hodinou vyjížděla jednotka z Kroměříže na Stojanovo náměstí. „Na tamním domě se kvůli větru uvolnilo okno. Hasiči ho pomocí výškové techniky museli sundat, mohlo totiž kdykoliv spadnout a někoho vážně zranit,“ osvětlil mluvčí krajských hasičů Štefan Hrtús. Na náměstí se záchranáři vraceli ze stejného důvodu pak ještě kolem půl třetí odpoledne.

Do té doby však kroměřížští profesionálové vyjížděli ještě třikrát, kolem deváté hodiny to bylo k fingované těžké dopravní nehodě Na Sádkách. „Zkusili si jak vyproštění osob ze zdemolovaného vraku, tak i postup při úniku nebezpečných látek,“ doplnil Hrtús.

Pár hodin po cvičení kroměřížská jednotka zasahovala u menšího požáru staré slámy. „Ta byla uskladněná ve sklepě neobývané hájenky v Kotojedech. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru na budovu a ke větším škodám tedy nedošlo,“ uklidnil mluvčí.

Ve středu pak kolem půl páté ráno hořelo křoví v blízkosti lesa v Dobroticích. „Vznítila se plocha asi pět krát dvacet metrů. Na místě zasahovali dobrovolní i profesionální hasiči z Holešova, na místě zůstali asi hodinu,“ uzavřel Hrtús.

Vavříková Šárka