Peníze firma získala od svých zákazníků v rámci programu Stop Hunger, který se celosvěta zaměřuje na boj proti hladu a kvalitu stravování.

„Na darovanou částku přispěl korunou každý, kdo si od prvního do dvanáctého prosince loňského roku dal v jedné z našich provozoven speciální Stop Hunger Menu,“ sdělil obchodní ředitel společnosti Sodexo Jiří Uher s tím, že je přesvědčen o tom, že peníze putují do správných rukou.

Firma se totiž v České republice totiž podporuje právě seniory a z kroměřížskou nemocnicí nespolupracuje poprvé.

„Už loni jsme pořádali několik akcí zaměřených na zdravou výživu,“ potvrdil primář nemocnice Antonín Bařinka. Zaměstnanci společnosti například pacientům přichystali ovocné poháry nebo společně s nimi připravovali perníčky. „Bylo úžasné pozorovat nadšení těch starých lidí, je to pro ně moc důležité,“ vysvětlil primář.

Sbírka je podle něj dalším pokračováním spolupráce. „Vybavení rehabilitačního centra pro pacienty s poúrazovými stavy, na něž peníze použijeme, je pro nás stěžejní. Pojišťovny, které jinak obstarávají veškeré financování nemocnice, nám na to nepřispějí,“ uzavřel primář nemocnice.