Od prvního ledna příštího roku vstoupí v platnost nová vyhláška, která upravuje obsah autolékárniček a definuje, jak má vypadat. Nově v ní musí být také karta první pomoci, resuscitační maska s výdechovou chlopní a filtrem a fólie proti prochladnutí zraněné osoby.

Nepotřebné části lékarniček by ale lidé neměli vyhazovat. „Sbírky se v našem zařízení ujalo dětské oddělení a zapojili se do ní i zaměstnanci. Ti mají do 24. ledna možnost přinášet materiál z autolékárniček, které by už jinak neupotřebili,“ informovala mluvčí kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.

Zapojit do akce se mohou i zájemci z řad veřejnosti. „Zjistí-li někdo, že má doma starou autolékárničku a bude ji chtít věnovat do projektu, může ji zanést na dětské oddělení,“ podotkla mluvčí.

Sbírku pak pracovníci nemocnice odvezou do Základní školy Osecká v Lipníku nad Bečvou, která se na akci společně s Adrou podílí. „Humanitární organizace využije pro podporu zdravotnického zařízení Itibo v Keni pouze chirurgické rukavice a neotevřený obvazový materiál jako jsou obinadla, fáče, gázové čtverce, náplasti a trojcípé šátky,“ doplnila Klímová.