V kraji je nadále uzavřený úsek mezi Prusinovicemi na Kroměřížsku a Dřevohosticemi na Přerovsku. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

„Silnice mezi Prusinovicemi a Dřevohosticemi je stále zavátá. Odstranění sněhu komplikují mrazivé teploty. Každopádně veškerou techniku máme v terénu,“ řekl ČTK výrobní náměstek Správy a údržby silnic Kroměřížska Timoteus Políček.

Hlavní tahy ve Zlínském kraji jsou mokré po chemickém ošetření, v některých oblastech na nich leží zbytky rozbředlého sněhu.

ČTK

Slovácko

Sobotní silnice: sjízdné se zvýšenou opatrností

Slovácko – Silnice na Slovácku jsou v sobotu sjízdné se zvýšenou opatrností. „Včera večer jsme stihli pluhy ošetřit silnice druhé a třetí třídy, na kterých se teď nachází drť. Silnice první třídy jsou většinou holé, v pásech mezi pruhy nebo koly se mohou nacházet zbytky sněhové kaše,“ informoval ředitel Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík.

Dnes silničáři provádějí dočišťovací práce, například v odstavných pruzích. Varují však před zvedajícím se větrem a tím pádem možností sněhových jazyků. „Klasickým případem je třeba silnice spojující Tučapy a Vážany,“ dodal Buchtík.Buchlovské kopce jsou dnes průjezdné, pravý pruh je ošetřený, na předjížděcím leží sníh.

Michael Lapčík