„Soutěž v hasičském pětiboji sestává z disciplín, které dokonale prověří fyzickou a psychickou kondici hasiče. Akce je co nejvíc přiblížena reálnému zásahu a záchranáři ji absolvují ve výstroji, kterou běžně používají při své práci,“ přiblížil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Téměř čtyřicet sportovců se tak na trať vydalo v kalhotách, kabátu včetně vnitřní vložky, zásahové obuvi, rukavicích, přilbě, s hasičským polohovacím pásem a vzduchovým dýchacím přístrojem. Mezi nimi byl například i profesionální hasič z Uherského Brodu Pavel Abrhám, který se letos zúčastnil soutěže popáté.

„Zatím největší úspěch, který jsem tady měl, bylo sedmé místo, s čímž jsem spokojený. Tuto soutěž beru spíše jako doplněk,“ přiznal Abrhám, který závodí také na mnoha jiných akcích.

„Po soutěžích jezdím někdy i čtyřikrát týdně. Každý závod je tak pro mě trénink,“ dodal sportovec, jenž letos v Kroměříži obsadil čtrnácté místo.
Zlatá příčka v kategorii do čtyřiceti let nakonec patří Milanu Pařilovi z Telče, startujícímu za Hasičský záchranný sbor Vysočina. Ve vyšší kategorii pak zabodoval Pavel Havlena z Třebíče, reprezentující také Hasičský záchranný sbor Vysočina.