K řadě gratulantů, z nichž někteří přicestovali za jubilantkou až ze zahraničí, se už v úterý připojil i starosta města Jaroslav Němec.

„Paní Kytnerové přinesl obrovskou kytici a dárkový koš plný dobrot, především ale dorazil s přáním pevného zdraví, které je zapotřebí v každém věku," konstatovala mluvčí kroměřížské radnice Jaroslava Sílešová.

Nejstarší obyvatelce města ale naštěstí slouží zdraví stejně dobře jako paměť, díky které zavzpomínala na období obou světových válek, dětství svých potomků, na léta, kdy pracovala ve vojenské kuchyni, odkud se jí ani do důchodu nechtělo – a se smíchem to zdůvodnila přítomností mnoha mladých mužů na pracovišti.

„Životní elán paní Kytnerové je obdivuhodný, smysl pro humor a ironii nakažlivý. Pohybuje se sice s pomocí chodítka, ale když je pěkně, vyrazí v doprovodu syna nebo snachy ráda do parku, sleduje televizní pořady, nejraději má AZ-kvíz, denně sleduje zpravodajství, zajímá se o dění kolem sebe i ve světě," upozornila mluvčí radnice.

Dodala, že paní Magdaléna Kytnerová je podle aktuálních statistik dvanáctou nejstarší obyvatelkou České republiky: a jak prý s vtipem sobě vlastním slíbila, určitě to zkusí „dotáhnout" ještě o něco výš.