„Z pohledu našeho družstva se jedná o výsledek, na který jsme dlouho čekali a posunuli jsme se tak na celkové čtvrté místo. Boj o nejvyšší příčky bude ale ještě hodně vyrovnaný a druhá polovina sezony bude ještě určitě napínavá," zhodnotil starosta sboru dobrovolných hasičů z Pravčic Lukáš Mišelnický.

Domácí hasiči skončili na místě sedmnáctém s výsledným časem 19,2 sekund. „Na naši trať, která je jedna z nejrychlejších, byla nejspíš chyba na proudařích, pozdě vyběhli ze základny a pak jim to chybělo u terčů. Časi proudařů byli i dost rozdílné," zhodnotil starosta roštěnského sboru Petr Lajda, který je součástí týmu.

Krásné čtvré místo s časem 17,43 sekund ovládlo družstvo z Karolína, ve kterém soutěží i organizátor PHL Martin Ondra. „Letošní sezona je pro nás docela bída," přiznal. „Dráha v Roštění je ale moc pěkná a rychlá a byli jsme s klukama v dobrém rozpoložení. Voda nám šla dopředu pěkně a s výsledkem jsme opravdu spokojení. Konečně budou pořádné body do ligy," zhodnotil za družstvo z Karolína Martin Ondra.

Mezi ženami pak zvítězilo družstvo z Rychlova s časem 16,96 sekund. Na druhé příčce skončily z patnácti týmů ženy z Rymic. Podhostýnská hasičská liga je podle jejího organizátora Martina Ondry momentálně asi na špičce ve Zlínském kraji a také jedna z nejlepších na Moravě.

Soutěžícím v Roštění zpočátku ztěžovaly podmínky poryvy větru, brzy se však počasí umoudřilo.

Kromě soutěžení byl připraven také program pro návštěvníky, především pro ty nejmenší. Děti si mohly nechat něco namalovat na obličej, s ostatními si užít na skákacím hradu,v bazénu, nebo také při body zorbingu.

„Jedná se sice o jednu z nejmenších lig v republice, nicméně ji v loňském roce navštívilo zhruba 110 různých týmů. Pro představu ve zlínské lize jich bylo něco kolem pětaosmdesáti. Na tom jde vidět, že má Pohostýnská liga svoji úroveň a kvalitu," myslí si Martin Ondra.

Soutěž v Roštění byla sedmým kolem PHL z celkových třinácti. V každém kole sbírají týmy body a na konci sezony se pak vše vyhodnotí.

„Letos bude liga zakončena v Pravčicích v sobotu 5. září. Oceňovat se bude celkem třináct družstev mužů a sedm ženských" uzavřel organizátor PHL Martin Ondra.