Do krajského kola soutěže Zlatý erb se letos přihlásilo šest měst, 16 obcí a deset elektronických služeb.

Cenu veřejnosti při dnešním slavnostním vyhlášení ve Zlíně obdržela obec Přílepy na Kroměřížsku. Soutěž Zlatý erb vyhlásilo popatnácté stejnojmenné sdružení. Cílem klání je podpora modernizace místních samospráv v oblasti informačních služeb poskytovaných s využitím internetu a ostatních elektronických médií. „Dobré webové stránky přispívají k rozvoji cestovního ruchu," upozornil hejtman Stanislav Mišák (ČSSD).

Letos se do soutěže ve Zlínském kraji přihlásil podobný počet samospráv jako vloni, kdy soutěžilo devět měst a 13 obcí. Loni byly v kraji jako nejlepší kromě Vsetína vyhodnoceny internetové stránky obce Huštěnovice na Slovácku. Cenu veřejnosti získala obec Mrlínek na Kroměřížsku.

Série úspěchů Vsetínské nenudí. „Určitě ne. Obhájit danou pozici totiž bývá velmi těžké. Ukázalo se, že web byl nastaven dobře a v tuto chvíli jej jenom vylepšujeme. Přitom jsme pořád na špičce. Obsahově stránky odpovídají tomu, co tam občané potřebují nalézt. Ale už jsme si říkali, že bychom je příští rok trochu změnili designově," uvedla starostka Iveta Táborská (ODS).

Podle předsedy poroty, hejtmanova náměstka Ivana Mařáka (KSČM), je úroveň webových stránek měst a obcí velmi dobrá. Podle zástupce pořadatele Víta Savického je navíc potěšující, že se samosprávy stále častěji do soutěže přihlašují se svými elektronickými službami. Letos se poprvé hodnotilo i zabezpečení webů, ve kterém jsou podle Savického rezervy.

Vítěz celostátního kola Zlatého erbu bude vyhlášen 8. dubna v Hradci Králové.