Čtvrtý ročník Překonání gravitace slibuje další velkolepou podívanou, na ten minulý si našly cestu téměř čtyři tisíce návštěvníků. Letos v dubnu se konala dokonce předehra velké červencové akce a sám iniciátor akce Marek Hořava uznává, že cíle měli od začátku vysoké.

„Měl jsem megalomanskou vizi, a protože sám jezdím freestyle na kolech a podíval jsem se po světě na nejlepší akce tohoto charakteru, rozhodl jsem se zkusit vytvořit něco takového i u nás. Cílem bylo udělat akci, jakou tady u nás nikdo nedělá, a oslovit širokou veřejnost,“ zavzpomínal.

Také letos se tedy mohou návštěvníci těšit na spojení extrémních sportů, hudby a zábavy.

Ilustrační foto.
Policie varuje před kapsáři: v neděli okradli muže na výstavišti

Během sobotního večera vystoupí Majk Spirit, H16, Ben Cristovao, Cavalier, Kazma, Paulie Garand, Marpo a DJ Wich.

Na programu nebude samozřejmě chybět freestyle BMX/MTB, krasojízda na kole, ohnivá show, adrenalinové kolotoče nebo taneční vystoupení.

Letošní novinkou bude vystoupení nejsilnějšího muže Evropy Jiřího Tkadlčíka a živá show kadeřníků, u kterých si bude možné nechat upravit účes přímo na místě.

Jelikož je ale akce především o freestyle ježdění na kolech, pořadatelé se samozřejmě zaměřují i na samotné překážky a jejich postavení.

„U jednoho skoku budou hned dva odrazové můstky, a tak mohou do vzduchu vyletět dva jezdci najednou a oba dopadnou na stejné místo,“ popsal za organizátory Marek Hořava.

Podle něj se v rámci Česka jedná o ojedinělou záležitost.

Sobotní odpoledne patřilo v Kroměříži hudbě. Na Pionýrské louce se konal Kromfest, festival pro celou rodinu. I přes občasný déšť se na kapely přišly podívat stovky lidí.
Kromfest nepokazily ani přeháňky, na své si přišli malí i velcí diváci

„Je to akce, jakou nikdo jiný v Česku nedělá. Ojedinělá je především tím adrenalinovým programem. Hudebních festivalů je spousta, ale sportovně adrenalinových akcí v takovém měřítku doposud nikoliv,“ dodal.

Poslední prázdninový pátek a sobotu pak Kroměříž ožije další adrenalinovou akcí: po několika letech se na tamní koupaliště Bajda totiž vrátí lyžařský závod Krom Wars.

Ten letos slibuje účast freeski, wakeboard a snowboard závodníků rovnou z různých koutů Evropy: konkrétně z Česka, Švédska, Švýcarska, Polska, Rakouska, Německa, Slovenska, Finska a Slovinska.

Samozřejmostí je také doprovodný program, který nabídne trampolínové exhibice, lukostřelbu, exhibici mistra republiky ve slackline, discgolf, zorbing fotbal nebo indoboardy.

Celý program pak ukončí afterparty v kroměřížském Music clubu Slady.

Tam odehraje živý koncert Prago Union a breakdance návštěvníkům představí místní Reborn Squad.

Při dopravní nehodě na křižovatce v Těšánkách, místní části Zdounek, se zranilo šest lidí.
Šest lidí se zranilo při dopravní nehodě ve Zdounkách