V bazilice Nanebevzetí Panny Marie začala ve čtvrt na jedenáct pontifikální mše, kterou celebroval olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Vychutnat si příjemné chvíle na poutním místě dorazila například Petra Tkadlecová ze Zlína. Na Hostýn prý jezdí pravidelně každé léto.

„Z návštěvy Hostýna jsem vždy plná energie. Je to překrásné místo a máme to sem kousek, cesta trvá chvíli," řekla návštěvnice.

Sama během léta absolvuje alespoň jednu pouť, při které si výborně odpočine.

„Lidé si mohou myslet, že je to náročné, ale naopak. Každý, kdo se zúčastní, je velmi spokojený. Pro mě je to neskutečný relax a pěkný zážitek," vysvětlila Tkadlecová. Své nadšení z návštěvy Hostýna neskrývala ani Alena Králová z Přerova, která sem o víkendu vyrazila s celou rodinou.

„Výlet na Hostýn je naše každoroční tradice, v létě sem jezdíme pokaždé. Nahoru k bazilice chodíme pěšky, je to sice s baťohy na zádech náročné, ale stojí to za to. Odcházíme vždycky nadšení," netajila se Králová. Z Nového Jičína dorazili také manželé Alois a Jaroslava Kramářovi.

„Jezdíme sem pravidelně, odvážíme si pokaždé hezké zážitky a vzpomínky. Je to tady velmi příjemné. Dnešní mše byla krásná," shrnuli manželé.