Středobodem podzimní výstavy je mezinárodní expozice bonsají a suiseki.

„Je nám ctí, že můžeme hostit neobyčejnou výstavu unikátních bonsají a kamenů suiseki a že můžeme tradiční japonské umění přiblížit všem návštěvníkům,“ vyjádřil se organizátor výstavy Vojtěch Zahradník.

Exhibice na Florii navazuje na letošní dvacáté výročí založení České bonsajové asociace. Návštěvníky na výstavě čeká rovnou několik desítek bonsají i kamenů, informace o nich se pak dozvědí během odborných přednášek.

Český zahrádkářský svaz se na oslavu svého šedesátého výročí zase postaral o velkolepé aranže zeleniny a ovoce.

Na podzimní Florii kromě rostlin nechybí ani výstava drobných hospodářských zvířat: návštěvníci se tak seznámí s nejrůznějšími plemeny holubů, králíků, papoušků, hrabavé i vodní drůbeže.

Za svatým Václavem v Holešově letos vyběhlo asi dvacet dětí. Ty čekala sladká odměna i diplom.
Svatého Václava v Holešově doběhlo všech dvacet dětí

Také tentokrát je součástí i hudební program. O ten se v pátek postará Zdounečanka, zítra Jaroslav Dolník a František Nedvěd a v neděli také cimbálová muzika Réva.

Na Florii si tedy opět najde každý to své.

„Moc se nám tu líbí. Já jsem hodně na květiny, takže se dívám spíš po sezonních věcech, jako jsou třeba vřesy nebo i ty bonsaje. Nějaký vřes jsem si i koupila, spíše se tu ale inspiruji. No a dceru pak velmi zaujala zvířátka,“ vylíčila Hana Hrabalová.

Včera navíc návštěvníky potěšilo i počasí.

„Chodívám sem vždy na podzim a letos se mi tu moc líbí, hlavně je i krásné počasí. Nejvíc času jsem zatím strávila u bonsají, ty byly krásné,“ pochválila Eva Šuslíková.