Uhlídat museli kromě místních také stovky nadšených návštěvníků ze širokého okolí. Vše se obešlo bez komplikací. Přítomní se chovali slušně a respektovali pokyny lidí zajišťující hladký průběh návštěvy.

Policisté se starali zejména o doprovod prince z kunovického letiště do Hostětína a zpět.

„Při průjezdu kolony jsme jen na několik málo minut uzavřeli křižovatky v Kunovicích a Uherském Brodě. Rovněž jsme také od osmi do čtrnácti hodin hodin nepouštěli šoféry přímo do obce Hostětín, a to vzhledem k nízkému počtu míst k parkování,“ zhodnotila mluvčí krajské policie Jana Bartíková.

Už kolem poledne se podél hlavní cesty vytvořila kolona návštěvníků toužících zahlédnout a vyfotit si následníka britského trůnu. Princ nejdříve zamířil do výtopny, odkud se pak přesunul pěšky na prohlídku ovocného sadu. Právě toho okamžiku chtěla skoro každý využít. Zde musela několikrát ochranka složená z policie i dobrovolných hasičů zasahovat a odhánět ty, kteří se chtěli k Jeho Výsosti přiblížit co nejblíže. Lidé však ihned uposlechli.

Obdobná situace nastala také na návsi, kde princova návštěva vyvrcholila zapsáním se do obecní kroniky a zasazením stromu.

Prince doprovázela i jeho osobní ochranka, která však do styku s veřejností nepřišla.

Zvláštní pokyn měli i o pořádek starající se dobrovolní hasiči. „Měli jsme za úkol se usmívat,“ sdělil s úsměvem starosta hostětínského sboru Jaroslav Hrubý.