S úklidem bahna z ulic pomáhali pracovníci zlínských Technických služeb, kteří také přistavovali do postižené čtvrti kontejnery.
„V úterý jsme nakladačem shrnovali bahno a odtržené pláty asfaltu. Jezdily i velké zametače a do pozdního večera také kropička,“ poznamenal ředitel zlínských Technických služeb František Kostelník. Do včerejšího odpoledne vyvezli řidiči šestnáct kontejnerů plných odpadu, oblast permanentně čistily zametací vozy a kontroloval dispečer.

Zástupci města teprve zjišťují, jaké škody přívalová voda napáchala

V postižené oblasti byli v době lokální povodně i později zástupci města i kraje.
„V tuto chvíli kolegové zjišťují, kde jsou komunikace poškozené pouze povrchově a kde voda silnice a chodníky podemlela. Musí zjistit, jestli například nedošlo k poškození kanalizace či objektu mateřské školy,“ upřesnila včera odpoledne mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková.
Osudnému momentu, kdy se valila dešťová voda z polí a z přetékajícího rybníka, se po-dle mluvčí nešlo vyhnout. „Není mi známo, že by někdo pochybil, a tedy mohl situaci předejít,“ dodala Masaříková s tím, že bližší informace budou schopni říct až na základě celkového vyhodnocení.

„Závěrům zatím nelze předcházet ani spekulovat,“ doplnila mluvčí.
Také škody na majetku města jeho pověření zaměstnanci teprve zjišťují. Postižení obyvatelé by pak měli podle odborníka na pojištění majetku z České asociace pojišťoven Zdeňka Veinera neprodleně oznámit škodnou událost své pojišťovně. „Z pojišťovny nám slíbili, že se přijedou podívat do čtyř dnů,“ podotkl jeden z postižených Miroslav Kratochvíl.

Na místě povodně svou pomoc nabízeli dobrovolníci psychosociálního intervenčního týmu. „Přidala se k nim i psycholožka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Situaci včera monitorovali profesionální i dobrovolní hasiči. I přesto, že včera opět pršelo, další povodeň podle Mitáčka nehrozila. Došlo však k sesuvu půdy nedaleko rybníků. „Hasiči pomáhali obyvatelům osamoceného domku, kde se sesunula půda a uskladněný popílek z nedaleké skládky,“ sdělil Mitáček.