Zatímco provozovatelé si nemůžou současný stav vynachválit, lyžařům občas velký zájem komplikuje situaci: musejí totiž dlouho čekat ve frontách na vleky.

„Máme metr sněhu, svah je plný lidí, lepší to být nemůže,“ pochvaloval si Vladimír Kadlčík ze Ski areálu Rusava.

Velké mrazy, které minulý týden sužovaly region, podle něj vůbec nevadí. „Právě naopak, jsou to ideální podmínky,“ míní Kadlčík.

To ve vyšších polohách na Tesáku a na Trojáku je mnohem tepleji než v nížinách. „Asi je to inverzí. My tu máme jen dva stupně pod nulou. Lyžaři si to pochvalují,“ vysvětlila Jana Odvršová ze Ski areálu Tesák, kde jsou rovněž spokojeni s dobrými podmínkami a dostatkem lidí.

„Snad by to jen chtělo, aby ještě trochu nasněžilo. Přírodní sníh nám chybí ještě na Kyčeře, kde zatím vleky stojí,“ poznamenala Odvršová.

Návštěvníci Tesáku tak zatím mohou brázdit Cvičnou louku, kde je pro ně třikrát do týdne připraveno i večerní lyžování.

Dva týdny už se lyžuje taky na Trojáku. Ke včerejšku tam hlásili šedesát centimetrů sněhu a v provozu jeden dospělý a dva dětské vleky.

„Je to tu super, sjezdovka upravená, pozvolná, to mému stylu vyhovuje,“ usmíval se jeden z návštěvníků Trojáku, Jan Skála z Hulína.

Na lyže teď vyráží každý víkend, ale nejezdívá nikam daleko. „Buď sem, nebo na Tesák, nejsem žádný excelentní lyžař, tak mi to úplně stačí. Jen by mohlo být o něco míň lidí,“ dodal Skála.

Podobně to viděl i Petr Tesařík z Holešova. „Lyžování perfektní, teď vyšlo i sluníčko, ale čekat dole deset minut na vlek není nic moc,“ posteskl si lyžař. Takovou situaci však podle svých slov očekával.

„To bylo jasné, že člověk bude u vleku čekat. Nejsme v Alpách, kde by jezdili kabinky,“ podotkl s úsměvem Tesařík.