Dnes v kroměřížském baru pracuje jako provozní a míchané nápoje i sám vymýšlí. „Většinu receptů samozřejmě čerpám z internetu, s ostatním personálem je pak v jeden den zkoušíme a přidáváme ingredience na vylepšení," popisuje mladík.

Správně vybrané přísady jsou podle něj základem dobrého koktejlu.

„Je lepší si za dobré ingredience připlatit, jejich kvalita se pak totiž odrazí v chuti," upozornil.

I proto došel k rozhodnutí si některé přísady připravovat sám. Jde třeba o domácí sirupy, které jsou podle něj kvalitnější, než ty kupované.

K povolání barmana ale nestačí jen kurz: člověk prý musí sám chtít a profesí žít. Ve vlastním volnu se proto Lukáš neustále inspiruje novými recepty a sleduje nové trendy v míchání koktejlů.

V současné době tak bar Tudam nabízí asi kolem dvaceti nápojů, podle Lukáše Mrózka však nestačí, aby barman znal jen recepty drinků ze základní nabídky.

„Najdou se totiž i náročnější zákazníci, kteří si objednají něco jiného a barman by měl být schopen jejich přání vyhovět," míní.

Favoritem mezi míchanými koktejly je prý tradiční mojito. „Lidé se totiž bojí vyzkoušet něco nového i když je v nabídce spousta drinků, které jsou mnohem lepší. Proto třeba méně obvyklé koktejly dáváme do akčních nabídek, aby je zákazníci vyzkoušeli," prozrazuje barman.

Sám se občas potýká s nerozhodností zákazníků, těm pak míchá drink takzvaně na míru. „Je potřeba zjistit, jaký druh alkoholu má rád a jestli má chuť na sladký, kyselý nebo třeba hořký nápoj. Podle toho mu koktejl připravím," vysvětlil Lukáš.

Volba nápoje také prý záleží na tom, jaká část dne zrovna je. „Například ráno se míchají koktejly spíš osvěžující, naopak při večerním posezení už lidé nechtějí pít sladší, ale raději se silnější příchutí alkoholu," dodal barman.

A co má nejradši on sám? Nejvíc si prý pochutná právě na suchých koktejlech, v nichž je dobře cítit výraznější chuť alkoholu.