Z centra by měla mimo jiné zmizet kašna, o osudu minimálně využívaných podchodů zatím ještě není rozhodnuto. Zvažované radikální změny chtějí zastupitelé prokonzultovat s občany.

„Kdy připravíme veřejné projednávání zatím ještě netušíme. Na to je brzy myslet. Názory lidí, kterých se rekonstrukce bude dotýkat, nás ale zajímají. Oslovíme jak občany, co tam žijí, tak také majitele tamních obchodů,“ informoval starosta Hulína Roman Hoza.

Zvelebení náměstí Míru je zatím ve fázi studie. „Chceme si podat žádost o dotace, ale doposud nebyl vyhlášen patřičný program v Regionálním operačním programu,“ upozornil Hoza.

Nové centrum města by mělo přijít na zhruba dvacet milionů korun.

„Chceme odstranit kašnu, nahradí ji nějaké menší vodní dílo. Z prostranství také zmizí pozůstatky památníku Lenina. Zvažujeme i, zda zachovat či zrušit existenci podchodu. V poslední době je totiž málo využívaný,“ poznamenal Hoza.

Pokud by se rozhodli jej opravdu uzavřít, mohlo by být místo přestaveno na veřejné toalety.

„Lidé po nich sice volají, ale zda to opravdu zrealizujeme, ještě netušíme,“ podotkl hulínský starosta. Rekonstrukci náměstí Míru vyhlížejí mnozí lidé s napětím a hlavně nedočkavě.

„Je potřeba střed Hulína opravit, je už hrozný. Upřímně řečeno, nemůžu se na něj už ani podívat,“ povzdechl si v pondělí například Petr Štěrbík, který ve městě už několik let žije a na náměstí provozuje prodejnu s koly.

Příslovečným trnem v oku jsou mu hlavně tamní stromy. „Říkám tomu les, vůbec se mi v centru nelíbí,“ doplnil Štěrbík.

Opravu náměstí by uvítala také další obyvatelka Martina Koutná.

„Opravdu by se s ním mělo něco začít dělat. Centrum protíná hlavní silniční tepna, která je také hodně nevhodná. Maminky s kočárky či malými dětmi aby měly pořád strach, kdy jim potomek vběhne mezi auta,“ posteskla si Koutná.

Rekonstrukci náměstí Míru chtějí zastupitelé začít realizovat nejdříve v příštím roce. „Záleží, zda uspějeme s žádostí o dotace, poté nás pak čeká ještě vyřizování nezbytných formalit, jako je stavbní a územní řízení,“ uzavřel hulínský starosta.