Ode dneška začne od jihovýchodu vát teplý vzduch, odpolední maxima budou příjemná, rtuť teploměru půjde nahoru, a to až do pondělí. Bude skoro jasno až polojasno.

„Ojediněle se ráno vyskytnou mlhy, to dnešní navíc bude ještě studené. Naměříme jeden až minus jeden stupeň, od pátku do pondělí mezi pěti až třemi," informovala Dagmar Honsová. Denní maxima se mají vyšplhat v pátek na šestnáct stupňů, v sobotu na čtrnáct, v neděli opět na šestnáct.

„V neděli dokonce naměříme devatenáctku, která vydrží i do druhé poloviny příštího týdne. Začátek dubna tak bude velmi příjemný. Občas se ovšem vyskytnou i dešťové přeháňky, nebudou však silné," podotkla meteoroložka.

Byť už počasí láká mnoho lidí k úpravě zahrádek či předzahrádek a také k výsadbě květin, Stanislav Sehnálek ze zlínského zahradnictví doporučuje ještě vyčkat. „Všichni pospíchají, ale pak sázejí dvakrát. Poprvé jim květiny umrznou," poznamenal zahradkář.

Podle něj sice některé rostliny chlad vydrží, přesto radí nespěchat. „Lepší je vyčkat do ledových mužů, kteří jsou v půlce května. Zatím bych nesázel. Dnes ve čtyři hodiny ráno jsem naměřil minus pět," dodal včera Stanislav Sehnálek.