„Vyšší nápor sledujeme už alespoň měsíc. Lidé kupují pro své děti hlavně hračky, které vidí v televizních reklamách, i když nejsou levné. Nakupují u nás také učitelky ze školek, které odebírají větší množství zboží na fakturu,“ uvedla prodavačka z hračkářství na Riegrově náměstí Jana Ryglová.

První vlaštovky v podobě zákazníků nakupujících na Vánoce, přilétají i do dalšího obchodu s koženou galanterií v ulici Dobrovského. „Už v červenci u mě nakupovala paní velkou manikúru s tím, že se jedná o dárek pod stromeček. Dnes přišla další zákaznice a zakoupila peněženku pro příbuzného,“ přiznala prodavačka Lucie Obručová, která ale větší obrat zboží očekává až od poloviny listopadu.

Lidé začínají shánět dárky pro blízké, největší odbyt zaznamenala hračkářství

Na nápor zákazníků až za měsíc čekají také v kroměřížském knihkupectví ve Vodní ulici.
„Ze zkušeností vím, že lidé kupují knihy pod stromeček až koncem listopadu.

Minulý rok začali dokonce až těsně před Štědrým dnem. S kolegyněmi jsme měly pocit, že snad ani Vánoce nebudou,“ vzpomínala vedoucí prodejny Jaroslava Zabloudilová.

Podle jejích slov jdou vždy nejvíc na odbyt knížky pro děti, beletrie a také encyklopedie.
Minulý týden začala s vánočními nákupy i Barbora Kuchtová z Roštína. „Musím nakoupit dárky jak pro moji rodinu, tak pro rodinu mého přítele. Je to víc než deset lidí, proto začínám raději s předstihem, abych se vyhnula předvánočnímu shonu. Utratit hodlám maximálně tři a půl tisíce,“ plánovala Kuchtová.

Někteří lidé však nechávají nákupy rok co rok až na poslední chvíli. Patří k nim i Jiří Osina z Kroměříže.
„Nakupuji pravidelně až den před Vánocemi. Pro ženu jsem kupoval dárky většinou v drogerii, ale nějak jsem se jí nikdy nezavděčil vůněmi, takže teď kupuji spíš v dárkovém zboží různé zvonečky z lásky, keramické předměty pro štěstí a podobné věci,“ svěřil se Osina.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika