Výše měsíčního nájemného v bytech v takzvaných domech zvláštního určení pro soběstačné seniory a zdravotně postižené a pro příjmově vymezené skupiny obyvatel je v Kroměříži 65 korun za metr čtvereční.

„Stejná cena platí i ve většině městských bytů, které nejsou určeny pro výše zmíněné skupiny obyvatel,“ uvedl mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Zároveň však dodal, že vedení Kroměříže se výší nájmů v těchto bytech ale aktuálně zabývá.

„Rada již rozhodla o vyšším nájemném v několika takových bytech, například v případech, kdy vyšla vstříc Kroměřížské nemocnici a souhlasila s poskytnutím městských bytů jejím zaměstnancům,“ přiznal mluvčí.

Kamerový systém. Ilustrační foto.
V Kroměříži modernizují kamerový systém. Strážníci budou mít lepší přehled

Současná cena je platná od začátku roku 2020, kdy došlo k jejímu navýšení asi o 18 procent. Dříve lidé platili měsíčně 55 korun za metr čtvereční.

Kroměříž má aktuálně zhruba 500 bytů. Většina z nich je právě v takzvaných domech zvláštního určení pro soběstačné seniory a zdravotně postižené. Hned 29 bytů letos ještě přibude do bytového fondu přestavbou někdejšího sídla bývalé vojenské správy v Havlíčkově ulici.

„Byty budou ve druhém až pátém nadzemním podlaží objektu. Osmnáct z nich bude o výměře 1+kk, sedm bytů bude 2+kk a zbylé čtyři o výměře 3+kk,“ vyjmenoval Jan Vondrášek.

V přízemí budovy pak bude sídlit městská policie, která se tam přestěhuje ze stávajícího sídla na Velkém náměstí.

„Termín ukončení stavebních prací je plánován na červen letošního roku, poté se do domu bude stěhovat městská policie a budou se také obsazovat tamní byty,“ doplnil mluvčí s tím, že bližší informace o podmínkách a termínu obsazení těchto bytů město bude teprve zveřejňovat.