„Jedná se stále o celkovou úpravu železniční stanice Kroměříž. Termín dokončení stavby je plánovaný zhruba na červen 2009,“ prozradil stavební mistr Josef Macháček.

Dopravního omezení na kterékoliv z tratí do Hulína, Kojetína a Zborovic se zatím cestující obávat nemusejí. A to ani přesto, že namísto kolejí jsou na nádraží jen díry nebo nánosy hlíny.

„Výluky se průběžně dotýkají skoro všech tratí. Doprava je ale řešena náhradním způsobem, tedy autobusy. Provoz je momentálně odkloněný na další koleje, které fungují. Při této fázi je železniční přeprava normální, jezdí tedy všechny spoje. Omezený je snad jen pohyb cestujících ve stanici,“ potvrdil Macháček.

I když se lidé mohou o odjezdech a příjezdech informovat na patřičných informačních cedulích, některým stavba působí menší komplikace.

„Trvá mi déle, než se tu zorientuji, a taky si myslím, že čekáme déle na spoje. Já jsem ale pracovala na dráze, tak mi to ani tak moc nevadí. Ráda si tu sednu a jen se dívám,“ zhodnotila například Jarmila Grebíková z Holešova.

Takový režim bude na stanici v Kroměříži pokračovat zhruba do konce tohoto měsíce, kdy skončí nynější stavební etapa. „Asi až do 26. září budeme pracovat na výměně kolejového lože a jejich odvodnění. Budou tu vybudované i dvě nové mimoúrovňové nástupiště, včetně přístřešku,“ doplnil stavební mistr.