Hudební playlist plný hvězd zpestřily především atrakce pro děti. Mohly se zde vyřádit na skákacím hradě, vytvořit něco v dílničce, zatančit si ve workshopu nebo si zasoutěžit. Po práškovacím letadle Ivana Mládka přiletělo i letadlo opravdové. Děti shora obdarovávalo nejen bonbony, ale i vstupenkami do letního kina.

SETKÁNÍ S YOUTUBERY O dobrou náladu se zasloužili i tři známí youtubeři. „Želva, lidi!“ Originálně zdravil návštěvníky jeden z nich.

„Tento pozdrav má zajímavou historii,“ podotkl Creep a popsal, jak ho před pěti lety, když začínal, zaujala animovaná postavička želvy.

„Věděl jsem, že potřebuji něco originálního, aby mě neoznačili za kopíráka,“ smál se. Jeho kolegyně Mesha si festival pochvalovala: „Tento festival nás úplně nadchnul. Je tady mnoho malých nenápadných nápadů, které jsou úplně kouzelné.“

Další youtuberka, která na Kromfest zavítala, byla Terez Vebrová, která má na youtube téměř sto tisíc pravidelných odběratelů.

„Je to tady takové rodinné, hrozně hezké,“ pochvalovala si a svěřila se, že má ráda letní festivaly. Všichni youtubeři rozdávali autogramy, vyfotili se se svými příznivci a diskutovali s nimi o youtuberské scéně.

Zajímavý zážitek představovalo i vystoupení zpěvačky Olgy Lounové, která objasnila tajemství nejpopulárnějších hitů. Mimo své nejslavnější písně předvedla také žánrovou univerzálnost své kapely. Celé své vystoupení pak završila artistickým výstupem na jeden ze sloupů pódia.

Sluníčko pálilo a vyprahlou Pionýrskou louku občas osvěžili kropením vody kroměřížští hasiči. To ocenil nejeden z návštěvníků a pod proud vody se hrnuly jak děti, tak i dospělí. To však ještě nikdo nevěděl, že přijde prudká změna počasí a koncert Ewy Farné předčasně ukončí, a uzavře tak i celý program, prudká průtrž mračen.

Autoři: JANA BRADNOVÁ, PAVEL PEKAŘ