„Policisté k němu byli přivoláni, protože ležel na chodníku na sídlišti Jižní Svahy a budil veřejné pohoršení. V momentě, kdy byl vyzván, aby prokázal svou totožnost, vstal ze země a bezdůvodně zaútočil na policistu. Udeřil ho do obličeje a snažil se ho kopnout do rozkroku,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Dodala, že naštěstí nedošlo v žádném z případů ke zranění policisty. „My něco takového v posledních letech nepamatujeme,“ podotkla mluvčí zlínských městských strážníků Šárka Škubalová.

V ostatních regionech Zlínského kraje je situace podobná jako v loňském roce

Vyšetřovatelé na Kroměřížsku v předešlém roce řešili osm případů útoku na strážce zákona. Napadení směřovalo ve čtyřech případech vůči policistům, v dalších čtyřech vůči strážníkům. Letos bylo obvinění z útoku na veřejného činitele sděleno už dvěma osobám.

„V jednom případě šlo o mladíka, který v Kroměříži kopal do vstupních dveří a vulgárně nadával rodičům bývalé přítelkyně, přičemž zároveň napadl přivolané policisty,“ popsala příhodu jejich kroměřížská mluvčí Květoslava Malenovská.

Uherskohradišťští policisté se letos zatím zabývali pouze jedním útokem na veřejného činitele. „Loni to ale bylo sedm případů včetně útoku na strážníky,“ uvedla Jitka Zámečníková, uherskohradišťská policejní mluvčí.

Na Valašsku od začátku roku došlo už k šesti útokům. „Situace je vesměs stejná jako v předešlém roce. Naštěstí při útocích nedošlo k žádnému zranění policisty, odnesly to maximálně rotržené části uniformy,“ informovala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Za útoky na veřejného činitele přitom hrozí nemalé tresty. „Trestní sazba činí až tři roky,“ upozornila mluvčí Bartíková.