Pachatel si dívku krátce po půlnoci pravděpodobně vyhlédl již na malenovickém vlakovém nádraží.
„Už tam si všimla nějaké postavy, ale nevěnovala jí pozornost. Až u autobusové zastávky za sebou slyšela kroky. Neznámému muži ustoupila z cesty, ten ji ale chytil, zatáhl na travnatou plochu mezi domy, kde ji znásilnil. Nemohla ani volat o pomoc, protože jí v tom zabránil. Proč si vybral právě ji, nevíme. Nebyla ani vyzývavě oblečená ,“ informovala vyšetřující komisařka, která však musí zůstat v anonymitě. „Způsob, jakým byl čin proveden, nasvědčuje tomu, že byl zkušený a připravený,“ dodala komisařka.

Osmnáctileté dívce ublížil ve čtvrtek, podle všeho to není jediná oběť

Policie navíc získala informace, že tato dívka nebyla první pachatelovou obětí. „Zřejmě ze strachu ale útok neohlásila,“ řekla komisařka.
Policie proto apeluje na všechny ženy, aby se nejen v úseku mezi Malenovicemi a Tečovicemi v žádném případě nepohybovaly v nočních hodinách samy a zajistily si doprovod nebo chodily ve skupinkách. „Navíc pokud existuje žena nebo dívka, která má obdobnou zkušenost, nebo se jí v tomto místě stalo něco neobvyklého, ať nás kontaktuje buď na lince 158 nebo může zavolat přímo na číslo 974 662 544. Budeme vděčni za jakoukoliv informaci, i kdyby se na první pohled zdála banální,“ požádala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Policii by mohla pomoci i svědkyně, která chvíli po útoku procházela kolem. „Jedná se o starší paní důchodového věku, kterou prosíme, aby nám zavolala,“ vyzvala svědkyni policejní mluvčí.
Oslovené obyvatelky Zlína–-Malenovic mají z násilníka velké obavy.

„Rozhodně teď nebudu chodit sama v noci ven, a když už, tak jedině v doprovodu svého přítele,“ konstatovala například sedmnáctiletá Hanka z Malenovic.

„No to snad ne. Často pracuji do noci. Jsem sama a nemá mě kdo doprovázet. Zřejmě začnu více využívat taxi,“ reagovala zase Radka P., rovněž z Malenovic.

Podobný případ se v Malenovicích odehrál už na začátku tohoto roku. Mladý muž tam přepadával ženy a dívky. Policii se ho nakonec podařilo dopadnout a tento násilník v pondělí předstoupí před soud.
Celkem došlo na Zlínsku v letošním roce podle policejních statistik k osmi znásilněním, sedm případů už ale policie vyřešila.