Na pěti scénách se odehraje sedm desítek hudebních představení. „Vystoupí například MIG 21, Gipsy.cz, Čankišou, David Koller, Buty, Tři sestry nebo Fleret,“ vyjmenoval tuzemské hosty Zdeněk Jurásek z pořadatelské Agentury Publikum. „Po loňském vystoupení se zlínskou

Filharmonií Bohuslava Martinů se s další perličkou představí i Čechomor. Hrát budou s Horňáckou cimbálovou muzikou Martina Hrbáče z Velké nad Veličkou,“ řekl a dodal, že chybět nebudou ani zahraniční hosté. „Přijede například norská kapela Greenland Whalefishers, která se na Trnkobraní osvědčila už před dvěma lety,“ prozradil Jurásek.

Kromě hudebního programu na návštěvníky čeká jarmark, pstruhobraní, košt likérů nebo Trnkovláček

Jako vždy i letos bude součástí programu i řada doprovodných akcí. „Soutěž v pojídání knedlíků pořádáme už od roku 1972. Letos jich navaříme patnáct set, přičemž jeden kousek bude vážit kolem padesáti gramů,“ uvedl Miroslav Zatloukal z Kulturně-společenského sdružení Vizovické trnkobraní. Do programu zasáhne i valašský král Boleslav Polívka. „Historicky vůbec poprvé a možná na dlouhou dobu i naposledy se na hlavním festivalovém pódiu sejde celá valašská vláda, včetně Radoslava Brzobohatého nebo Pavla Zedníčka, aby zhodnotila své působení,“ řekl organizátor festivalu Lumír Zakravač.

Souběžně s Trnkobraním se uskuteční také III. vizovický jarmark řemesel ve Štěpské ulici, III. vizovické pstruhobraní v tamní rybárně a Košt slivovice. „Třetí vizovický folklorní a dechovkový festival čeká drobná změna. Konat se už nebude na parkovišti za Kulturním domem, ale přímo na náměstí,“ řekl Zakravač. Chybět nebude ani oblíbený čtyřvagonkový Trnkovláček.

Zatímco v předchozích letech se na Zlínsku konala Trnkobraní dvě, letos se uskuteční pouze jedno. Organizátoři festivalů ve Slušovicích a ve Vizovicích se totiž po soudních sporech o užívání názvu Trnkobraní dohodli a začali opět spolupracovat.