Připomínat budou zároveň také čtyřsté výročí ničivého požáru Valašského Meziříčí. „Na jarmarku, který se uskuteční vsobotu na náměstí, si návštěvníci středověké mincovny budou moci nechat vyrazit české královské groše se znakem našeho města, historizujícím nápisem Město Valašské Meziříčí a letopočtem 1297,“ prozradila Hana Skácalová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu městského úřadu.

Se zmíněným grošem má radnice další plány. „Po skončení oslav bude hliníkové mince prodávat informační centrum vbývalé barokní sýpce vsousedství zámku Žerotínů. Pro náročnější zájemce zvažujeme také ražbu menšího počtu kusů ve stříbře,“ dodala Skácalová.

Oslavy začnou již dnes a potrvají až do soboty. „Na své si přijdou také filatelisté. Česká pošta bude označovat doporučené a na požádání i obyčejné zásilky cennými nálepkami, tak zvanými aposty,“ doplnil mluvčí radnice Josef Beneš. Vydávat je budou obě meziříčské pobočky České pošty. „Na Poláškově ulici od pondělí do soboty, na Zašovské ulici od pondělí do pátku,“ uvedl poštmistr Pavel Bednařík.