„Velmi nás to mrzí, ale letos se nám nepodařilo dosáhnout na dotace, které souvisejí s opravou zimního i plaveckého stadionu. Do budoucna jsme však nuceni peníze najít. Oba objekty jsou totiž ze šedesátých let a mají obrovskou energetickou náročnost. Navíc už ani neodpovídají současným trendům,“ řekla Deníku starostka Kroměříže Daniela Hebnarová.

Podle vedoucího odboru rozvoje kroměřížské radnice Josefa Koplíka si přitom letos město chtělo požádat o dotace a stavět se mělo začít v příštím roce.

„Soukromý investor, který měl do projektu investovat třicet milionů korun, od něj ale ustoupil,“ vysvětlil Koplík.

Na rekonstrukci plaveckého stadionu je už řadu let zpracován projekt. Úprav potřebuje celou řadu.

„Prioritou je změna původní technologie. Rozvody vody jsou staré už třicet let a hodně zanesené. Zatímco na malém bazénu jsou rozvody a filtrace nové a byl snížený strop, změny je třeba provést i v místnosti s velkým bazénem,“ řekl Ctirad Brázdil z Plaveckého bazénu v Kroměříži.

Za velké finanční ztráty může také příliš velký objem vody.

„Dno velkého bazénu chceme proto snížit. Hygiena také hrozí uzavřením areálu z důvodu zastaralých dlažeb u bazénů, které nejsou protiskluzové. Také sprchy jsou zastaralé,“ vyjmenoval Brázdil.

Zimní stadion zase potřebuje nově opláštit. „Je třeba vyřešit i zastaralou strojovnu chladícího zařízení, které je vlastně srdcem stadionu. S tím souvisí také úprava sněžné jámy a odvlhčovací systém,“ vysvětlil zase vedoucí zimního stadionu v Kroměříži Karel Holík.