„Jedná se o holandský obchodní řetězec Action, který na český trh teprve expanduje. Prodejny má například v Hradci Králové,“ uvedl Petr Jonáš, jednatel společnosti Fuertes development, která objekt na Zacharu vlastní.

„Řetězec nabízí široký sortiment produktů od drogerie, trvanlivého jídla až po pomůcky pro kutily,“ řekl dále Jonáš. Obchod Jysk i nadále na svém místě zůstává.

Než se obchod otevře, opraví společnost Fuertes development parkoviště před obchody. Práce na rekonstrukci už započaly. „Stav byl opravdu havarijní. Popraskané, rozježděné. Položíme novou dlažba,“ vysvětluje důvod Petr Jonáš.

Jak se změní užívání parkoviště?

Podmínky využívání parkoviště se mohou změnit. Záležet bude hlavně na zodpovědnosti a ohleduplnosti lidí. Doposud parkoviště nevyužívali pouze zákazníci, ale třeba i obyvatelé blízkých domů. To se však majiteli – společnosti Fuertes development – nelíbí.

„Parkoviště zůstane pro veřejnost otevřené v době, kdy nebudou v provozu obchody. Během dne však musí zůstat parkoviště vyhrazeno pouze zákazníkům. Pokud to lidé nebudou respektovat, nainstalujeme závory,“ upozorňuje Petr Jonáš, že společnost nadále nehodlá tolerovat neukázněné řidiče.

Na parkovišti je zhruba 75 míst, několik míst bude vyhrazeno pro invalidy.