Hlavním tématem druhého ročníku akce Hrajeme si v Kroměříži byla totiž výprava za indiány. „Zapojily se nejen děti, ale i dospělí. Vyzkoušeli si svoji zručnost, postřeh a taky znalosti," řekl ředitel výstaviště Radek Novotný.

Zapojit rodiče bylo podle něj jejich cílem. „Pokud jsou holky, které jednotlivé atrakce obsluhují šikovné, tak se nakonec rodiče do soutěžení ponoří ještě více než samotné děti," usmál se Novotný.

Na výstavišti dostaly prý prostor i místní mateřské školky a základní školy. „Zapojili jsme do programu děti ze škol a školek. Vystupovaly tady třeba děti ze Slovanu. Svou zumbou ve stylu gangnam style, roztančily doslova celé výstaviště," neskrýval nadšení.

Šikovnost i těch nejmenších byla prý až zarážející. „Školky na akci vyrobily předměty a obrázky s indiánskou tématikou. Bylo až k neuvěření, že to vyráběly malé děti," chválil děti ředitel.

O víkendu se toho děti podle něj i spoustu nového naučily. „Na indiánské stezce plnily různé úkoly. Střílely z luku, hrály lakros, prolézaly provazovou sítí nebo třeba stály na kůlech. Mozkové závity potrápil zase indiánský rébus," vypočítával Novotný.

Za splněné ukoly je prý čekala sladká odměna. „Na každém soutěžním stanovišti sbírali malí indiáni razítka. Ti nejlepší dostali ještě bonusové diamanty," podotkl organizátor.

Nejoblíbenější však podle něj byly hry Cornhole a Wodkopf. „Hra s házením pytlíků s kukuřicí i balancování s dřevěnou deskou na hlavě zaujaly malé i velké," konstatoval ředitel výstaviště.

Hodnotily se prý i indiánské kostýmy. „Ty co, dorazili na výstaviště ve svém vlastním kostýmu jsme vyfotily. Na Facebooku se pak vyberou ty nejlepší fotky, které odměníme," konstatoval Radek Novotný.

Malí indiáni byly z atrakcí v sedmém neby. „Moc se mi líbilo střílení z luku, malování na obličej a taky jsem si vyrobula čelenku," netajila se šestiletá Anička Jonášová.

AUTORKOU JE EXTERNISTKA VENDULA PUDELKOVÁ