Výstava, která se ponese v duchu světa pohádek, se od soboty 30.4. až do neděle 8.5. koná v areálu výstaviště Floria Kroměříž, součástí bude i doprovodný program.

Hlavní květinová expozice s názvem Květinová pohádka se bude letos odehrávat v pavilonu A, kde návštěvníky potěší výjevy z večerníčků včetně oblíbených postav, jako jsou Krakonoš, broučci, Rákosníček nebo víla Amálka.

„Pohádkové příběhy budou ztvárněny pomocí tisíců kusů květů jarních cibulovin, například narcisy, tulipány, hyacinty nebo muškáty. K vidění bude i perníková chaloupka, která se promění v cukrárnu plnou dobrot," slibuje manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Celý prostor také ozdobí aranže řezaných květin od šlechtěných pryskyřníků, karafiátů přes kaly, anturie či amarylisy. Zahradníci a milovníci přírody ocení přehlídku rododendronů, okrasných stromů a keřů.

„Návštěvníci si navíc budou moci nakoupit sezónní květiny, ovocné a okrasné stromky, zahradní techniku a další nezbytnosti pro jarní zahrádku," doplňuje Vojtěch Zahradník.

Kromě voňavé výzdoby se chystá také hudební program. Lidé se mohou těšit například na Michal Tučný Revival Band, Zdounečanku, Fleret nebo na interprety Jožku Černého, Milana Drobného, Josefa Zímu nebo Yvettu Simonovou.

Organizátoři ovšem v květnu nezapomínají ani na zamilované. Nejen pro ně vztyčí tři májky, pod kterými budou prvomájové třešně.

Pro nejmenší se v rámci výstavy otevře venkovní část unikátního zábavního parku plná prolézaček, skluzavek a dalších atrakcí.

V zadní části výstaviště neděli mohou návštěvníci zhlédnout jak stálou výstavu sochaře Ondřeje Zimka s názvem 4. Vědecko-fantastická bomba, tak dřevěná umělecká díla. V neděli 1. května se pak bude konat sraz veteránů.

Příchozí čeká komfort nového bezbariérového výstaviště Floria, které nabízí dvě restaurace, parkoviště s kapacitou 1500 míst a také 3 500 míst k sezení. Velká část areálu, který zahrnuje i ukázky různých tipů okrasných zahrad, je krytá, takže akci neohrozí ani případná nepřízeň počasí.

Výstava bude po celou dobu otevřená od 9 do 17 hodin. Základní vstupné je 90 korun, rodinné 200 korun, pořadatelé nabízí i další zvýhodněné vstupné.

Související Květinovou výstavu ve Věžkách zpestří i kapela Fleret. PODÍVEJTE SE