Přímo ve zmíněném zařízení se konala uplynulý pátek a sobotu. Podíleli se na ni všichni: děti, učitelky, školnice i rodiče předškoláků.

„Výstavu pořádáme zhruba jednou za tři roky, pokaždé je jinak zaměřená. Příprava je však vždy hrozně náročná,“ řekla Deníku učitelka v mateřské školce Jana Kosmáková.

Do vánoční expozice zakomponovali také pohádkové postavičky, jako třeba vodníky, kteří měli na dosah ruky dokonce i jezírko s živými rybkami.

„Byli jsme totiž nedávno s dětmi na výletě v Tovačově, kde jsme navštívili zámek i sádky. Poučili jsme se, a protože se nám výlet moc líbil, zapojili jsme ho do výstavy. Snažíme se, aby rozvíjela i to, co už známe,“ vysvětlila Kosmáková.

Kvůli výstavce měly děti v pátek volno. „Děkujeme proto hlavně rodičům, že nám v tomto směru vyšli vstříc,“ dodala učitelka.

Návštěvníci akce byli spokojeni. „Přijeli jsme sem na pozvání, moje teta totiž pracuje tady ve školce. Výstava se nám moc líbí, je za ní vidět spousta práce, což obdivujeme,“ zhodnotil například Roman Rumplík z Víceměřic. „Mají to tu moc pěkné,“ řekla také Pavlína Harásková ze Zborovic, která do Tetětic přijela se svou vnučkou.