„Letos byl už třetí, další bude následovat začátkem září. Vystavovatelé byly nejen 
z Moravy, ale například také ze sousedního Polska," pochlubil se za Kroměřížský akvaristický spolek Jiří Chadim.

Samotný název dává tušit, že k vidění nebyly jen akvarijní rybičky, ale také živočichové z terárií. „Převážně jsme ukázali akvarijní živočichy a krmiva pro ně, a to jak mražené, tak i sypké. Kromě toho však byla jedna z částí trhů věnovaná živočichům terárním, takže hadům, kobylkám i pavoukům," vysvětlil Chadim.

A nechyběl ani prodej stravy pro tyto zvířata, jako jsou červy či myši.

Syn potřeboval rybičky do akvária

Akvaristika se sice zdá jako jednoduchý koníček, podle Jiřího Chadima to však není tak úplně pravda. „Zabere celkem hodně času. Člověk musí občas přesadit rostlinky a zastřihnout je, vyčistit dno akvária nebo jen zkontrolovat rybičky," popsal Chadim.

Ani finančně to není zrovna jednoduché. „Nejhorší jsou pořizovací náklady, kdy se musí koupit akvárium, filtr, rostliny, rybičky a mnoho dalšího. Poté jsou ale náklady trochu nižší," uvedl Chadim. Jak sám říká, tak jako každému koníčku, i akvaristice musí člověk obětovat část svého volného času.

Mezi desítkami, ne-li stovkami návštěvníků, byla i Marcela Smýkalová z Kroměříže se svým synem.

„Slíbili jsme synovi, že mu k narozeninám koupíme další rybičky a rostliny do akvária. Náhodou jsme zjistili, že jsou tady trhy, tak jsme vyrazili. Necháme ho, ať si sám vybere. Je mu sice teprve deset, ale rozumí akvaristice lépe než já," vysvětlila s úsměvem maminka mladého akvaristy.

Autor: Lucie Ságnerová