Tentokrát trhy nabídly především velkou škálu akvarijních ryb a rostlinek. K zakoupení však byla i hnojiva, terarijní potřeby a nechyběli ani pavouci a hadi.

„Někteří prodejci přivezli i vzácné druhy ryb. Máme tady také krevety a šneky, což běžně nebývá," zmínil organizátor a prezident Kroměřížského akvaristického spolku Petr Matula. S pestrostí trhů a návštěvností byli organizátoři spokojeni. Už teď mají v plánu další termín a zavítají také do Zlína. „Tentokrát přijelo více prodejců. Máme tady už tradici. Rozhodli jsme se dělat trhy čtyřikrát do roka ve Zlíně a dvakrát za rok v Kroměříži. Příště se tady setkáme sedmého prosince," upřesnil Matula.

Jeden z terarijních zástupců byl například Lukáš Zapletal z Kroměříže. Na svém výstavním stole měl na tři desítky sklípkanů. Doma však chová také hady a štíry. Podle něj se na kousnutí sklípkanem neumírá.

„Z těch co tady mám jsou jen tři jedovatí. Není na světě ale jediného případu, kdy by sklípkan zabil člověka. Když vás pavouk kousne a má asi dva centimetry dlouhé chelicery, udělá vám díru do ruky a hodně to bolí," popsal terarista.