Na Trojáku ohlásili začátek letošní sezony ještě předtím, než se ve čtvrtek spustila sněhová chumelenice. I bez ní totiž na sjezdovkách leželo přibližně padesát centimetrů technického sněhu. Středisko bude v provozu i během vánočních svátků, v sobotu od 9 do 20 a přímo na Štědrý den od 9 do 14 hodin. Lyžovat se bude i na oba svátky vánoční a třeba na Silvestra, kdy nebude chybět tradiční půlnoční lyžování zdarma.

Sousední areál na Tesáku plánuje začít letošní sezonu v pondělí 25. prosince. „Pokud počasí dovolí a k přírodnímu sněhu přidáme i sníh umělý. Doufáme, že stihneme nachystat dost velkou zásobu, těšíme se na všechny lyžaře,“ informovali provozovatelé tamního Ski areálu na webových stránkách.

Intenzivní přípravy na zahájení sezony ale pokračují také ve ski areálu Rusava, na Stupavě je pak tamní lyžařské středisko v provozu dokonce už od 10. prosince. „Funguje hlavní sjezdovka i půjčovna se servisem a lyžařská škola v provozu. Zatím je ale sněhu velmi málo a musíme zasněžovat, co to půjde,“ informoval web stupavského areálu.