Lyžařská střediska přes léto víceméně nezahálela. Docházelo k inovacím, pořízení nového vybavení či drobným stavebním úpravám. V některých případech se však vyšší kvalita poskytovaných služeb odrazí na ceně jízdného. Provozovatelé však upozorňují, že se nebude jednat o drastické zdražení.

„Bohužel jsme museli mírně zdražit, ale není to závratné,“ potvrdil předseda lyžařského oddílu, který má na starost areál na Tesáku Jiří Vašík. Od 25. prosince uvede Tesák do pohybu kratší sjezdovku o délce 150 metrů.

„Příroda se zatím nepostarala a naše možnosti jsou omezeny na krátkou sjezdovku. Muselo by nasněžit,“ doufá Vašík.

SLEVA PRO HOSTY HOTELU

Nakoupili jsme nová děla – hlásí Rusava i Stupava. Druhá zmiňovaná k tomu ještě přidala pořízení nové rolby, čerpací stanice či výstavbu zázemí pro školu lyžování.

„Zakládáme si na tom, aby u nás byla vždy jistota sněhu. Proto k tomu potřebujeme potřebné vybavení. Jsme jedním z areálů, který otvírá mezi prvními a zavírá mezi posledními v republice,“ řekl Lubomír Orel z lyžařského sttřediska Stupava, které jako jediné ze čtyř v okrese již letos lyžaře přivítalo.

Nyní je v provozu jedna sjezdovka a na ní dva vleky.

Troják se snaží o maximální propojení s místním hotelem.

„Jde nám o jistou koncentraci služeb. Z toho důvodu má třeba host hotelu celodenní permanentku za 200 korun,“ přiblížil jednu z novinek Jakub Juračka z Ski areálu Troják.

„Máme novou frézu a první reakce, které se ke mně dostali, jsou veskrze pozitivní. Upravenost je o řád vyšší,“ pochvaloval si novou investici Juračka.

Jízdné: dospělá osoba – 1 hodina
dospělá osoba – deset jízd
dospělá osoba – roční
dítě zdarma do

Troják:
hodina: 210,-Kč
deset jízd: 210,-Kč
roční: 5490,-Kč
dítě: zdarma do 5 let

Stupava:
hodina: 200,-Kč
deset jízd: 140,-Kč
roční: od 4099,- do 4999,- Kč
dítě: zdarma do 5 let

Tesák:
hodina: 160,-Kč
deset jízd: nelze koupit
roční: nelze koupit
dítě: neuvedeno

Rusava*:
hodina: nelze koupit (2 hodiny: 220,-Kč)
deset jízd: 160,-Kč
roční: nelze zakoupit – pouze zvýhodněné jízdné o rozsahu 300 jízd za 2400,-Kč nebo rodinné o rozsahu 600 jízd v ceně od 3500,- do 9000,-Kč (v závislosti na počtu osob)
dítě: neuvedeno

* dojde pravděpodobně ještě letos ke zdražení

pozn. do cen nezapočítávány slevy na slevové karty, ubytování v hotelu a jiné. Dospělou osobou se povětšinou rozumí u provozovatelů osoba ve věku 12 – 65 let.