Krátce po školním zvonění, jež ohlásilo začátek školního roku, přivítal všechny žáky ředitel školy Miroslav Plaček. „Doufám, že jste si během prázdnin dostatečně odpočinuli. Na počasí si letos stěžovat nemůžeme, protože bylo takové, jaké má v létě být. Nezbývá než se opět společně vrhnout do práce," promluvil k žákům ze školního rozhlasu.

Asi nejvíc si první školní den užívali malí prvňáci. Všichni se do školy moc těšili, někteří už dorazili i s aktovkami.

„Prvních pár týdnů čekají na děti hlavně seznamovací hry, společně si také nastavíme nějaká pravidla, aby vše ve třídě fungovalo. Hned druhý den začneme prohlídkou školy, aby se nám tady neztratily. Potom další týden už zlehka začneme, aby se více rozmluvily. A pak samozřejmě první písmenka, malování a také nějaké ty sportovní aktivity„ popsala pro Deník učitelka prvňáků Lenka Ondrušková.

Ve třídě má jen čtyři holčičky, jinak velkou převahu kluků, kteří nadšeně uvítali celoroční hru na honbu za pokladem.

„Letos už podruhé je to taková klučičí třída. Ale v tomto počtu třinácti dětí je to fajn," dodala Ondrušková.

I samotné děti byly nadšené, do školy se prý moc těšily, i když zpočátku se možná i trošičku obávaly, co je vlastně čeká.

„Syn se těšil moc. Už se nemohl dočkat, až bude moct jít do školy s aktovkou. Ze začátku je asi trošku i vyklepaný, ale myslím, že za pár dní už bude s klukama ve třídě řádit," míní třeba tatínek Davida, který nastoupil právě do první třídy.

Některé děti z regionu ovšem na svůj první školní den stále čekají, do lavic se totiž vydají až v pondělí pátého září. Ještě si tak chvíli mohou užívat posledních pár dní prázdnin.

„Do školy jdeme až v pondělí, dcera se už nemůže dočkat, takže jí bylo možná i trochu líto, že nešla už ve čtvrtek. Aspoň si však užijete ještě kousek prázdnin" usmála se maminka Alena Šebestová.

VENDULA PUDELKOVÁ